"מה בין בריאת העולם, NLP ותהליכי שינוי"?

 

כולנו מכירים את סיפור בריאת העולם מהמקרא ואפשר גם לקרוא את הפוסט שלי על "יום שלישי פעמיים כי טוב" שם תלמדו על הקשר בין סיפור הבריאה לשינוי בחייכם.

אבל, מי שהתעמק עוד טיפה בסיפור הזה, יכול לזהות שם תובנות נוספות לדרך בה אנחנו יכולים לשנות את חיינו.

רוב האנשים חיים בהתמקדות במה שאין ובמה שלא עובד:

"אין לי מספיק כסף"

"אין לי זוגיות"

"אין לי אהבה"

"אין לי תעודת בגרות"

"אין לי… ו"אין לי" ו"אין לי" מסוגים שונים.

מוכר לכם?

"אין לי" הולך דיי ביחד עם מה שלא עובד וזה "לא עובד", כי מתמקדים במה שאין…  

 

אז מה אפשר ללמוד מזה על עצמנו ועל השינוי שאנחנו רוצים לייצר בחיינו?

 

  • מיקוד ב"יש" –  אפשר ללמוד שאפילו הבורא בחר להתמקד במה שיש! ולא במה שאין… שימו לב, שביום השני מלאכתו לא הסתיימה, כלומר, הבורא לא התמקד במלאכה שלא הסתיימה ביום השני, אלא הוא התמקד בסיום המלאכה גם אם זה אומר שהוא יסיים אותה ביום השלישי. וכשהוא ממוקד בעשייה כלומר בהמשך מלאכת הבריאה, הוא הספיק ביום השלישי כפול מבכל יום אחר.

 

  • מותר "לפשל" – כי זה אומר שאנחנו עושים. ואם בורא העולם בעצמו "פישל" פעם אחת ולא סיים בזמן, אז גם לנו מותר ובלי הלקאה עצמית. מה זה נותן חוץ מהרגשה רעה שמורידה אותנו למטה? במקום זאת, מומלץ להתמקד במה נעשה הלאה ובמה שייקדם אותנו. לכן גם אם פישלנו ולא סיימנו את מה שהיינו אמורים, לא מתעסקים בזה, אלא פשוט עוברים הלאה ליום הבא.

 

  • רק בסיום העשייה לדבר – גם אם לא עשינו את ה-כ-ל במועד שנקבע זה לא אומר כלום! לכן גם הבורא כל עוד שלא סיים את מלאכתו, הוא לא אומר דבר… מתי הוא כן אומר דבר מה? כשמלאכת הבריאה של היום השני מסתיימת, גם אם זה קורה רק ביום השלישי.

 

  • לא להפוך אי עשיה להרגל – יכול להיות מצב בו קורה שלא מספיקים משהו, אבל זה לא אומר שצריך להפוך את זה להרגל. כלומר, אפשר לומר שמלאכת בריאת העולם הייתה מתוכננת לשבעה ימים כאשר יש לו"ז לכל יום. אבל גם כשהלו"ז של היום השני לא בוצע במלואו, המשימות בו עבורו ליום המחרת. תשימו לב שזה קרה רק פעם לאורך מלאכת בריאת העולם,  כשהמשימה של אותו היום לא הסתיימה ביום המתוכנן ועברה ליום הבא אחריה. כנראה שלעשות את מלאכת היום הקודם ביום אחד זה אפשרי, אבל עדיין עדיף לסיים כל דבר במועד שלו. לכן, ביתר הימים עד לסיום מלאכת הבריאה, בכל יום הסתיימה המלאכה של אותו היום ובסיומו של יום נאמר "וירא אלוקים כי טוב"!

 

  • לראות את הטוב – כשאתם מסיימים לעשות משהו גם אם זה לקח לכם קצת יותר זמן מהמתוכנן תראו את ה"טוב"! תשבחו את עצמכם על זה שעמדתם במשימה גם אם לא סיימתם אותה במועדה. אתם תראו, שכשתאפשרו לעצמכם לראות את ה"טוב" אתם תראו יותר ויותר ממנו 🙂

הדרך לזנק קדימה, היא להבין את הצורך בשינוי המיקוד שלכם בכל זווית בחיים. גם אם תפשלו לפעמים (כי היי אנחנו אנושיים בסך הכל) פשוט תעברו הלאה, כי זה באמת לא אומר כלום.

רק תזכרו לא להפוך את "אי העשייה" להרגל. תמשיכו לעשות ותאפשרו לעצמכם לראות את הטוב בכל דבר אותו אתם עושים ותיווכחו בעצמכם שאתם בדרך לנקודת הזינוק שלכם!

וכמו שאני רואה את זה אחרי הלמידות האלה, מהיום מבחינתי יום שלישי הוא פי חמישה יותר טוב!

 

אז עכשיו אתם יודעים מה הקשר בין בריאת העולם לתהליכי שינוי. אם כל מה שקראתם פה, ברור לכם ואתם עדיין תקועים בהרגלי חשיבה מקבעים, רגשות הרסניים והתנהגויות שמחבלות לכם בחיים, באמצעות הכלים הנפלאים של גישת הNLP ניתן במספר קצר של מפגשים לשנות את כל אלה.

מגיע לכם לחיות אחרת וזה גם אפשרי.

 

מוריה רובין קסוס

054-4354234

נקודת הזינוק להצלחה שלכם!