אני מאמינה ויודעת מניסיוני האישי והמקצועי, שכל אדם יכול לעצב לעצמו את החיים שמגיעים לו

המוח הגמיש שלנו

אני מאמינה ויודעת מניסיוני האישי והמקצועי, שכל אדם יכול לעצב לעצמו את החיים שמגיעים לו.
רמות האושר שלנו ואיכות החיים שלנו, אינם תוצאה בלעדית של גנים והם אינם עניין של מזל.

היום זה כבר ידוע,
המוח האנושי הוא פלסטי וגמיש וניתן לעיצוב מחדש.

בואו לגלות כיצד ניתן בצורה שיטתית, עקבית , קלה ופשוטה
ללמוד כיצד לשחרר את הרגשות הכואבים, ההרגלים המזיקים, הפחדים והחרדות והמחשבות המקבעות 
שננעלו במוח שלנו, ולייצר לעצמנו חיים חדשים, לאפשר לעצמנו 
לחיות את הפוטנציאל האינסופי שגלום בו

ליצור שינוי אמיתי ולהזניק את החיים קדימה עכשיו!

אז רציתי לשנות את העולם...

לא מעט אנשים יופתעו מרגעי הכאב והאתגרים שליוו אותי בחיי, ודאי לא יאמינו מהי נקודת הפתיחה שממנה התחלתי לעומת המקום בו אני נמצאת היום.

היום אני נשואה ליונתן ואמא ליהב ומיה שהם האוויר שלי לנשימה. 

את דרכי המקצועי התחלתי בכלל כעו"ד. בעולם האימון האינטגרטיבי בו אני עוסקת בשנים האחרונות, אני בעלת הכשרה כטריינרית NLP בינ"ל מוסמכת. הוסמכתי אצל מייסד השיטה ואחד ממפתחיה ד"ר ריצ'ארד בנדלר, באורלנדו פלורידה בארה"ב. שבע שנים לימדתי, הרציתי והכשרתי מטפלי NLP ו-CBT במרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית בהרצליה, ובשנתיים האחרונות שם גם כיהנתי כראש תחום ה – NLP. בעלת הכשרה בפסיכותרפיה אינטגרטיבית, מרצה בתחום המוטיבציה והאושר, חוקרת ומשלבת בעבודה שלי את תחומי מדעי האושר והפלסטיות של המוח ויש לי זכות גדולה לעבוד עם אנשים ובכל יום "לשנות את העולם" של אדם כלשהו.

מייסדת קהילת ״סודות האושר״ ומנהלת את הקהילה בפייסבוק.

זה ממש לא מובן מאליו שהגעתי לכל אותם השגים, והיו לי את כל הסיבות והנסיבות להישאר מאחור. אבל הבחירות שעשיתי לאורך חיי הביאו אותי למקום אחר ממה שאולי היה מצופה שאליו אגיע.

מוריה רובין-קסוס

תעודות והכשרות

NLP Trainer – Training and Charisma Enhancement – 2014 – טריינרית NLP בינ״ל מוסמכת – הסמכה ע״י ד״ר ריצ׳ארד בנדלר ממפתחי ומייסדי הNLP. 

Master Practitioner of NLP

NLP coach

Practitioner of NLP

✓ 2020 – 2022, ראש תחום NLP במרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית – רונית חיימוב

✓ 2016 – 2022 מרצה במרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית – רונית חיימוב

✓ 2014 -2016 סגל הוראה באחת המכללות המובילות בארץ ל-NLP.

✓ מרצה בכירה לNLP, ומרצה בתחום הההתפתחות האישית, המוטבציה ויצירת תהליכי שינוי לטווח ארוך.

מוסמכת לטיפול בשיטת IEMT (שיטה לטיפול ושחרור מתבניות כרוניות מקבעות) דרגת Advanced

✓ מוסמכת בדימיון מודרך אריקסוניאני.

✓ בוגרת – קורס טיפול בחרדות, טראומה וחולי כרוני – רונית חיימוב. 

✓ בוגרת – פסיכותרפיה אינטגרטיבית – מסלול תלת שנתי – הכולל בתוכו הכשרה בCBT, EMDR, סכמה תרפיה, מיינדפולנס, עבודה עם ילדים ועוד. – רונית חיימוב.  

✓ סדנת טיפול זוגי מבוסס מובחנות – אמיתי מגד.

✓ סדנת טיפול טראומה בין אישית – אמיתי מגד.

✓ לימודי תעודה "ניהול משאבי אנוש" אוניברסיטת בר אילן.

עו"ד, בעלת תואר LLB במשפטים מכללת "שערי מדע ומשפט" הוד השרון

ככה הכל התחיל.

גדלתי עם אבא שהתנהג בצורה פרימיטיבית ואלימה מילולית ופיזית. כמו כל ילדה מאוד רציתי שאבא שלי יאהב אותי, אבל הוא רצה בן ואני נולדתי בת. כבר בנקודה הזאת זה היה ברור שלא היה לי סיכוי….

כשהייתי בת תשע אבי חלה מאוד ולאחר כחמש שנים הוא נפטר ממחלה ממושכת. נשארנו ארבעה אחים צעירים כשאני הבכורה עוד לא בת 15. אימי התקשתה לתפקד איתנו לבד בהתחלה, ואני נאלצתי לקחת על עצמי את התפקיד  וטיפלתי באחיי בזמן שהיא עבדה כדי לפרנס אותנו. 

כדי להקל על המצב בבית, יצאתי גם אני לעבוד בגיל צעיר. למרות הקושי ששרר בבית לאחר פטירתו של אבי, הציונים שלי בביה"ס השתפרו באופן משמעותית אבל, עדיין לא הצלחתי לסיים את התיכון עם בגרות מלאה.

התגייסתי לצבא ומצאתי את עצמי מול מערכת שחסרה את היכולת להבין את הקשיים שלי ושל הבית ממנו הגעתי. למרות זאת שירתתי שירות צבאי מלא כמדני"ת בגדנ"ע. עם סיום השירות הצבאי שלי חיפשתי דרכים להגשמת החלום שלי וללמוד משפטים. אבל באותה נקודה בחיי הרגשתי משותקת וחסרת סיכוי, לא הייתה לי בגרות מלאה, לא פסיכומטרי, ובטח שלא היה כסף בבית.

מה שכן היה לי זה חלום, מטרה והבטחה שנתתי לעצמי כשהייתי ילדה קטנה. החלטתי למצוא את הדרך ולא האמנתי בעצמי שזה מתחיל לקרות. תוך זמן קצר נכנסתי למסלול להשלמת בגרויות במכינה ושיפרתי את הבגרויות שהייתי צריכה. ומי היה מאמין שאפילו השלמתי את הבגרות במתמטיקה שחסרה לי. צריך להבין שלעבור את הבגרות במתמטיקה עבורי הייתה דבר בלתי אפשרי ממש, לפי אבחון לקויות למידה שעברתי. המאבחנת אמרה לי בגלוי, שהסיכוי שאעבור את הבגרות פשוט שואף לאפס ובהתאם היא המליצה לתת לי פטור מהבחינה. 

יש כאלה שהיו מוצאים בכך הזדמנות מצוינת להתחמק מהקושי, אחרי הכל פטור מבגרות במתמטיקה יכול להראות כמו מינימום זכייה בלוטו, אבל אני לא מאלה שמוותרים. וידעתי שאם אשאר ללא בגרות במתמטיקה הסיכוי שלי להתקבל ללימודי משפטים הוא באמת אפסי. 

למדתי ימים ולילות ולבסוף בניגוד למה שצפו לי עברתי גם את הבגרות במתמטיקה בהצלחה. מכאן נקודת הזינוק ללימודי המשפטים נסללה ולא רק שהתקבלתי ללימודי משפטים, אפילו התקבלתי לפרוייקט מצוינות שמימן לי את רוב התואר. 
את השנה השלישית סיימתי בהצטיינות.

עד היום אני זוכרת את הרגשת התיסכול שעלתה בי, לאחר ששמעתי את אחד המרצים שהערצתי עומד ומספר לנו עד כמה "תחנות הצדק טוחנות לאט… לאט… לאט".

בעבודתי כעו"ד הבנתי מהר מאוד עד כמה הוא צדק, כבר אז הבנתי, שאם אני רוצה לייצר שינוי בחיי האישיים ולעזור לאנשים אחרים, אני חייבת למצוא דרך אחרת.  עם סיום התואר ובתחילת ההתמחות התחתנתי עם יהונתן – הגבר של חיי! עברתי בהצלחה את בחינות הלשכה ועבדתי תקופה קצרה כעו"ד. אבל השגת תואר נחשק ומקצוע מכובד לא הצליחו להגשים את החלום שלי. 

במהלך שלוש השנים בהן גידלתי את שני ילדינו, מצאתי את עצמי חוזרת ומחפשת תשובות לשאלות שכל הזמן שאלתי, איך אני עוזרת לעצמי ולאחרים להתמודד בצורה טובה יותר עם קשיים ואתגרים שונים בחייהם?

ביום בו נחשפתי לעולם הNLP הרגשתי שהחיפוש הסתיים, והבנתי שמצאתי את הדרך המהירה ביותר לשנות לאנשים את החיים! עברתי מסלול הכשרת NLP מלא עד לדרגת ה-Trainer הבכירה ביותר, אותה קיבלתי בארה"ב אצל ד"ר ריצ'ארד בנדלר מייסד השיטה. בנוסף להכשרות רבות נוספות שעברתי בשנים האחרונות, המשכתי לחקור וללמוד את מדעי האושר והפלסטיות של המוח ולבסוף פיתחתי שיטת עבודה משלי, שמאפשרת לאנשים לזנק מעל הקשיים והאתגרים ולהגיע לנקודת הזינוק שלהם להצלחה!

היום אני באמת "משנה את העולם".. כי אני מאמינה ויודעת שבניגוד למה שאמרו לכם עד היום –"השמיים הם נקודת הזינוק של המאמינים בעצמם!"

'Leaping-Point' זו שיטת אימון מנטאלי אינטגרטיבית, המשלבת בתוכה ידע וכלים מתוך עולם הNLP, מדעי האושר והפלסטיות שהמוח. אני מאמינה שאפשר להפוך כל נקודת תורפה לנקודת זינוק להצלחה.

העדויות של המתאמנים הרבים שלי לאורך השנים שהגיעו אלי לתהליך והצליחו ליצור שינוי משמעותי בחייהם הוא העדות החיה לאפקטיביות ולעוצמת התהליך. בשיטה אני משלבת פעמים רבות גם תהליך NLP ייחודי שפיתחתי מתוך קושי אישי שלי.

לא אחת במהלך חיי חוויתי מצבים בהם לא משנה כמה רציתי משהו, לא הצלחתי להביא את עצמי לעשות אפילו צעד אחד כדי להתקדם לעברו. במקרים האלה רציתי לעשות דברים שהיו לחלוטין תלויים בי ובשליטתי, אבל משום מה לא הצלחתי להביא את עצמי לעשות אותם. הרגשתי שאני לא מצליחה להזיז את עצמי. יותר מזה, דווקא את הדברים שידעתי שיעשו לי טוב ויקדמו אותי לא עשיתי, והם נשארו בגדר הרצון בלבד.

זה בא לידי ביטוי בתחומים שונים בהם הייתי בחוסר עשייה והרגשתי תקועה באותה הנקודה. הסברתי את זה לעצמי בכל מיני משפטים שאתם ודאי גם מכירים 🙂 "מחר אעשה את זה", "מחר אני אתחיל לאכול נכון", "מחר אחזור לכושר", "הראש שלי לא במוזה לכתיבה כרגע", ועוד כל מיני תירוצים נהדרים מהסוג של: "לא ממש בא לי עכשיו", "כיף להמרח במיטה", "טוב היום כבר לא אספיק", "מחר אתקשר לטפל ב…" כאלה ואחרים ותמיד היו לכך סיבות "טובות". 

לעומת זאת, כשזה היה קשור לעשייה עבור אחרים: לבן הזוג, לילדים, לבית או עבור משפחה או חברים – מייד הייתי מוצאת מוטיבציה, חשק, זמן, וכוח מיידי לעשות דברים. עם הזמן גיליתי שישנו גורם פנימי שמנהל אותי, והוא זה שגרם לי להיכנע לפחדים ולסרטים שעשיתי לעצמי בראש.

כשהתחלתי לחקור את העניין שמתי לב שאנשים רבים סביבי סבלו מקשיים דומים. והחלטתי שאני חייבת למצוא דרך לשנות את זה.

השתמשתי בכל הידע, הכלים, הטכניקות וההכשרות שהיו ברשותי מלימודיי בארץ ובחו"ל כ-NLPסטית בכירה וכמרצה ל-NLP. בנוסף מצאתי את עצמי יושבת ימים ולילות קוראת מאמרים, ספרים ולומדת מהרצאות של מומחים מכל העולם.

הקדשתי את כל כולי ללימוד וחקר המוטיבציה האנושית. הבנתי שהמעצורים הגדולים ביותר שלנו  הם במסגרת האמונות שהושרשו בנו או שאנו השרשנו בעצמנו. עד שהאמונות הללו לא ישתנו או "יוסרו מהמערכת", ה"מיינדסט" של האדם, פשוט נמשיך לחוות תקיעות ולא נתקדם.

בסופו של דבר, הצלחתי לפתח שיטה שבעזרתה אני "מזניקה" אנשים מהמקומות בהם הם תקועים, לפריצת החסמים שלהם.

בשילוב עם מודל של טכניקה עוצמתית שפועלת כמו כפתור מוטיבציה שכשלוחצים עליו השינוי נוצר. אתם יודעים מה קורה אחרי נקודת הזינוק? הצעד הראשון מביא אחריו באופן בלתי נמנע גם את הצעד השני!

אם הדברים שתארתי כאן מוכרים לכם, חשוב שתדעו שאלה הם קשיים יומיומיים אותם כולנו חווים. אפשר לשנות את זה ואפילו די מהר. זה יכול להיות כמו במקרה של אדם שהגיע אלי והרגיש מתוסכל, כי הקריירה המקצועית שלו לא יכלה להתקדם או אפילו להתחיל, כיוון שהוא נשלט בידי פחדים שייצר לעצמו. היום הוא מעיד שהתהליך איתי שינה את חייו.

או שזה יכול להיות כמו אצל אותה אישה שלמעלה משלושה חודשים לא ביקרה בחדר הכושר למרות שהמשיכה לשלם על המנוי. והיום, לאחר התהליך איתי, היא מתמידה ושוחה בחדר הכושר על בסיס כמעט יומי למעלה משנה. 

או כמו במקרים של עסק תקוע או מחסום כתיבה. כולם היו תקועים באותה הנקודה של הרצון לעשות, 

אבל רק אחרי שהגיעו אלי הצליחו לזנק ובאמת פשוט לעשות!

אני מזמינה גם אתכם לעבור שינוי שיאפשר לכם לזנק קדימה לעבר ההצלחה שלכם. במהלך התהליך תקבלו כלים שיאפשרו לכם להתחבר לעוצמות שלכם, ליכולות שלכם, לאני הגבוה שלכם, ולאותו מנוע פנימי עוצמתי שקיים בכל אחד מאיתנו. יחד איתי תוכלו להיווכח שגם עבורכם זה אפשרי, כי אני מאמינה מנסיון אישי ומקצועי ש:

"כל אחד יכול להגיע מנקודת תורפה לנקודת הזינוק להצלחה שלו."  

אם גם אתם רוצים שמשהו בחייכם ישתנה סוף סוף, אתם מחפשים את מה שיביא אתכם לנקודת הזינוק שלכם, רוצים לזנק מעל למעצור, מעבר לפחד ומעבר לאותם "סרטים" ודברים שרצים לכם בראש ותוקעים אתכם, עכשיו זה הזמן ליצור איתי קשר, וגם אתם תוכלו לקחת שליטה על החיים שלכם עם הזדמנות לשינוי אמיתי.

מוריה 

ממליצים ועדויות

לקריאה הקליקו על התמונה והגדילו אותה 

דילוג לתוכן